Historie 2005/06

Vrcholící aprílový měsíc s sebou přirozeně přináší i vyvrcholení letošního soutěžního ročníku 2005/2006. O minulém víkendu se naplnil osud klubu v poslední dosud nedohrané kategorii a to je ten pravý čas na trošku bilancování.

» Pár faktů :
Před pár týdny jsme oslavili páté výročí založení klubu. Počet našich stálých členů se usadil kolem číslovky padesát. V zimě proběhlo první zimní soustředění. V létě proběhne již šesté letní soustřeďko. Na jaře jsme zavedli tradici posezónních GangstasParadissse..snad se jí bude dařit.. Po letošní sezóně se rovněž uskutečnila první WildStarGame s hrdými vítězi Gábinou, Dixem, Mulátschem a Desetsssonem. Návštěvnost našeho WildWebu se pohybuje kolem číslovky sedmdesát za den.

Na podzim roku 2005 se Wildcats rozhlédli vstříc už své páté ligové sezóně. Naše želízka v ohni se jmenovala 1. republiková liga dorostenců, 1. republiková liga juniorek a Pražská třída mužů. Opět jsme tedy měli bojovat ve třech kategoriích. Tato skutečnost s sebou jako již tradičně přinesla komplikace v podobě křížících se turnajů. Tento problém se letos podařilo více než úspěšně vyřešit ku prospěchu všech kategorií. Dále se musím zmínit o faktu, že v září jsme se opět vrátili na pole, ze kterého jsme jako klub vzešli, na pole žákovských kategorií. V září byla uvedena v život nová enkláva starších žáků a jejím duchovním otcem se stal JeanPiérre.

» Juniorky :
Kočičí enkláva, nově se formující kolektiv, prožila v této sezóně křest ohněm, neboli první republikovou ligou juniorek. Soutěž, jež si svou kvalitou nezadá s TOP soutěží ženské kategorie, s první ligou žen. Podzim probíhal ve znamení sbírání zkušeností (a že to rozhodně nebyla procházka růžovou zahradou), definitivního formování kolektivu a postupného zjišťování, o čem že ten sport vlastně je.. Mužstvo, nebo lépe řečeno ženstvo:o) získávalo postupně na kvalitě jak florbalově, tak ale především lidsky. Poté, co se sezóna přehoupla do své druhé poloviny jsme si již mohli bez nadsázky říci, že druhá polovina juniorské tabulky nám může být rovnocennými soupeři. Na našich kočičkách bylo jasně vidět, jak rostou zápas od zápasu a v závěru sezóny již s úspěchem trápily i soupeřky zvučných jmen. Naše defenzíva dosáhla dobré úrovně, ofenzivní část zatím postrádá svou pravou tahounku a všem bez výjimky k dokonalosti chybí řádné posílení fyzické kondice. Do nové sezóny tedy před kočičí enklávou stojí pořádná porce práce a úsilí a já věřím, že pokud k ní přistoupíme se stejným nasazením jako doposud, své ovoce přinese již velmi záhy po začátku nové sezóny. Příští sezóna bude ve znamení posunu od kategorie juniorek ke kategorii žen a to i přesto, že drtivá většina kolektivu je a ještě dlouho bude:o) v juniorském věku. Několik hráček však svým věkem od podzimu bude právoplatně spadat o kategorii výše a v důsledku tohoto faktu se i Wildcats posunou mezi florbalové ženy.

» Dorost:
Dorostenecká kategorie, na podzim plná entuziasmu a cílevědomosti, zahájila sezónu v dobrém rozpoložení a na dlouhou dobu se usadila na příčkách dotírajících na účast v celorepublikovém play-off této kategorie. Jak je našim tradičním paradoxem, spíše se nám dařilo hrát kvalitní utkání s velice těžkými soupeři a se soupeři -papírově- slabšími jsme se trápili a dlouho hledali recept na uchopení otěží utkání do svých rukou. Okolo vánoční přestávky nastal zhruba tři turnaje trvající výpadek, který měl za následek rozloučení se s vidinou play-off, což na některé z hráčů zapůsobilo masívní ztrátou motivace. Opět jsme však ukázali, že tým je postaven se silných jedinců a s tímto problémem jsme se dokázali důstojně vypořádat a v závěr sezóny opět stát na hřišti dobře naladěni a zapáleni pro úspěch. V samotném závěru sezóny nás ještě poměrně zásadním způsobem zasáhl fakt, že ze soutěže byl diskvalifikován tým Benešova a to včetně anulace jeho všech výsledků, což mělo pro nás negativní dopad v podobě odepsání tří cenných bodů. Tento krok zamíchal poněkud ligovou tabulkou a poslal nás až na její šesté místo. Další sezóna bude pro aktéry v dorosteneckém věku zlomová, mladší polovina zůstane v dorostenecké kategorii a starší se na jednu sezónu usídlí v kategorii mužské. Důvod je prostý, během příští sezóny dotvoříme strukturu juniorského týmu a v sezóně 2007/2008 se pustíme na pole snad nejprestižnější kategorie všech sportů, mezi juniory.

» Muži :
Mužská enkláva měla po loňské pekelné dávce smůly, kdy nám postup utekl o pouhý bod a to ještě díky nepříliš čestnému přístupu jednoho ze soupeřících týmů, chuť a zarputilost si letos svůj postup vybojovat stůj co stůj. O postupový fakt jsme se chtěli postarat co možná nejdříve, proto jsme náš výběr důkladně vyztužili, abychom tak předešli případným výpadkům. Ještě před prvním ligovým hvizdem rozhodčího jsme si nové složení prověřili na turnaji v dalekém Rumburku a svou premiéru zvládli. Svou vizi jsme během podzimu začali poctivě plnit, týmu se naštěstí vyhýbala zranění a další negativně působící vlivy. Přezimovat jsme tak poměrně vklidu mohli spolu s týmem Včelích Medvídků na špici ligové tabulky. V jarní části soutěže jsme se do pracovního koláče zakousli s ještě větší vervou než na podzim a musím hodně zapátrat v paměti, abych vyvolal okamžik, kdy odešli Wildcats-muži naposledy ze hřiště jako poražení. Na jaře se nám už bohužel nepodařilo plně se vyvarovat zeslabujících vlivů, a tak jsme se téměř na každém turnaji potýkali s absencí několika hráčů. Ať už to bylo způsobeno nemocí, zraněním nebo, a to bohužel, lehkovážností.. Už tři kola před koncem soutěže nás mohl hřát slastný pocit, že postup nám neuteče a v klidu jsme se mohli soustředit na to, abychom svůj postup dokonali jak se sluší a patří, z prvního místa. I tento cíl se nám podařil naplnit a tak na podzim staneme na prahu třetí pražské mužské ligy. Jak v ní budeme úspěšní? To je otázka pro každého z nás.. Příští sezónu budeme moci významně rozšířit hráčskou základnu o několik z letošních dorostenců a tím účelně zvýšit konkurenci v týmu. Věřím, že tento fakt se pozitivně odrazí v kvalitě předvedené hry a v osobní míře nasazení každého z hráčů. Letošní dobrou formu našeho mužsko-dorosteneckého výběru jsme mohli rovněž zhodnotit účastí na povánočním TřebeachCupu, kde jsme vybojovali velmi dobré čtvrté místo. Za rok se na místo činu (pokud dostaneme pozvánku) rádi vrátíme, a věřím, že staneme ve finálem vstříc žďárským Hippíkům..

» Starší žáci:
V září opětovně založená kategorie starších žáků prošla během sezóny 2005/2006 tradičním procesem formování kolektivu a postupného zkvalitňování hráčských a skupinových dovedností. Několik jejích členů se po absolvovaném letním soustředění na podzim představí jako součást dorostenecké enklávy a stane se plnohodnotnou součástí WildCatTeamu. Až čas ukáže, do jaké míry dokáží letošní žáci přijmout za svůj duchovní odkaz Wildcats a jak ho dovedou převést do praxe. Myslím, že absolvované soustředění jim tento proces značně usnadní.

» Vize 2006/2007:
Na podzim se pro Wildcats již pošesté otevře brána ligových soutěží České Florbalové Unie. Ještě předtím stihneme odpořádat tradiční dvoufázové letos už šesté letní soustředění. V sezóně 2006/2007 nás s vysokou pravděpodobností čekají tyto soutěže: Pražská soutěž mužů, Liga dorostenců (v zatím unionálně nestanovené podobě) a Liga žen (též v tento okamžik není dořešen systém). Dalším zásadním bodem programu nové sezóny bude masivní nábor nových členů v nejnižších věkových kategoriích a tím i příprava návratu Wildcats do těchto kategorií na ligové úrovni.

Před námi všemi tedy do nové sezóny stojí hora tvrdé práce, která však je zároveň i zábavou v kolektivu fajn lidí:o) Závěrem chci popřát hodně štěstí do nové sezóny, AllTheCats!!